III Młodzieżowy Festiwal "O Złotą Nutkę"

W dniu 28 października 2016r. odbył się III Młodzieżowy Festiwal Piosenki "O Złotą Nutkę", którego uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI i gimnazjów. Konkurs miał na celu propagowanie kultury muzycznej, wymianę pomysłów, doświadczeń i umiejętności wokalnych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa oraz promocję młodych talentów.

Mogliśmy wysłuchać kilkunastu prezentacji scenicznych, które oceniało profesjonalne Jury w składzie: Pani Angelika Orzeszek, obecnie kształci się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie. Absolwentka szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli. Brała udział w licznych festiwalach w Polsce i zagranicą - laureatka Międzynarodowego Festiwalu Młodych Wokalistów w Petersburgu.
Pani Aleksandra Kasprzyk, absolwentka Szkoły Woklano-Aktorskiej w Krakowie z wieloletnim doświadczeniem scenicznym zarówno w występach solowych, jak i zespołowych. Przez ponad 10 lat współpracowała z zespołem Attacca działającym przy Wadowickim Centrum Kultury.
Pan Sebastian Chmiel, prezes stowarzyszenia "Teatr Na Dłoni", producent musicali dla dzieci. Finalista programów X Faktor, Idol, Droga do gwiazd, Szansa na Sukces. Muzyk, pedagog, trener wokalny z Bielska-Białej.

Jury podczas oceny kierowała się takimi kryteriami jak: dobór repertuaru, walory głosowe, poczucie rytmu, dykcja, kultura sceniczna, interpretacja utworów.

Po przesłuchaniach solistów, duetów i zespołów przyznali "złote nutki" oraz wyróżnienia jak niżej:gr. wiekowa I (kl. IV-VI)

soliści
I miejsce - Joanna Mydlarz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Osieku
I miejsce - Oliwia Berniak Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach
II miejsce - Gabriela Wawro GOK w Spytkowicach
II miejsce - Małgorzata Pindel GOK w Spytkowicach
III miejsce - Angelika Szarek Szkoła Podstawa w Miejscu
Wyróżnienie - Mateusz Stokłosa GOK w Spytkowicach

duety i zespoły
I miejsce - zespół "Śpiewające Jeziora" Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie
II miejsce - zespół "Iskierki" Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach
Wyróżnienie - duet Zuzanna Szarek i Wiktoria Mostowik Szkoła Podstawowa w Miejscu

gr. wiekowa II (gimnazjaliści)

soliści
I miejsce - Kinga Kozioł Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie
II miejsce - Daria Byrska GOK w Spytkowicach
II miejsce - Magdalena Kała Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie
III miejsce - Patrycja Przystał Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie

zespoły
"Złotą Nutkę" otrzymał zespół "Śpiewające Jeziora" z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie.

Festiwal był równocześnie dla uczestników z terenu gminy Spytkowice eliminacjami do XVI Festiwali Artystycznego "Talenty 2016". Do udziału w eliminacjach powiatowych wytypowano następujące osoby: Oliwia Berniak, Gabriela Wawro, Małgorzata Pindel, Daria Byrska oraz Emilia Tomana.
Ponadto po zakończeniu prezentacji festiwalowych odbyły się przesłuchania do tegoż samego festiwalu w grupie dzieci z klas I-III, w wyniku których wyłoniono laureatów, a są nimi: Maja Charnas, Katarzyna Wawro, Anna Wójtowicz. Osoby te będziemy mogli ponownie usłyszeć w Wadowickim Centrum Kultury już w najbliższym czasie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy, opiekunom za przygotowanie. Zapraszamy na kolejną edycję za rok.zlota nutka 2016   zlota nutka 2016   zlota nutka 2016   zlota nutka 2016  


Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt