VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Konkurs Kolęd i Pastorałek rozgrywany jest w kategorii solistów oraz zespołów i duetów. Celem przeglądu było podtrzymywanie w młodym pokoleniu tradycji kolędowania, poznanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek. Wraz z uczestnikami przeglądu, opiekunami słuchaliśmy prezentacji scenicznych, które nagradzane były przez publiczność brawami.

Oceny programu i poziomu wykonawczego dokonuje jury powołane przez organizatora. Tym razem o uczestnikach swoją opinie przedstawiło jury w osobach: Pani Angelika Orzeszek - absolwentka szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli. Brała udział w licznych festiwalach w Polsce i zagranicą. Obecnie kształci się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie. Pani Diana Ciecierska - wokalistka, autorka muzyki i tekstów, półfinalistka programu "Mam Talent". Laureatka wielu prestiżowych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych. Studentka wokalistyki w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz anglistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pan Janusz Majcherek - z wykształcenia pedagog muzyczny, zajmujący się produkcją muzyczną.
Biorąc pod uwagę opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość wykonania, walory głosowe, umiejętności wokalne oraz ogólne wrażenie, nagrodzili osoby jak niżej:gr. wiek. I (przedszkola, kl. "0")
soliści

I miejsce - Jan Balonek ZSP Bachowice
II miejsce - Lena Przejczowska SP Nr2 Spytkowice
III miejsce - Jagoda Kulawik SP Nr2 Spytkowice

gr. wiek. II (kl. I-III)
soliści

I miejsce - Maja Charnas GOK Spytkowice
II miejsce - Natalia Gołba GOK Spytkowice
III miejsce - Daria Hołota GOK Spytkowice
Wyróżnienie - Maria Kozioł ZSP w Spytkowicach
Wyróżnienie - Katarzyna Wawro GOK Spytkowice

gr. wiek. I (przedszkola, kl. "0") i gr. wiek. II (kl. I-III)
zespoły i duety

I miejsce - zespół "Wesołe nutki" ZSP Bachowice
II miejsce - zespół "Gwiazdki" ZSP Bachowice
II miejsce - zespół "Wesołe przedszkolaki" SP Nr2 Spytkowice
III miejsce - zespół "Katarzynki" ZSP Spytkowice, Parafia św.Katarzyny Sp-ce

gr. wiek. III (kl. IV-VI)
soliści

I miejsce - Małgorzata Pindel GOK Spytkowice
II miejsce - Julia Gurdek GOK Spytkowice
II miejsce - Gabriela Wawro GOK Spytkowice
III miejsce - Mateusz Stokłosa GOK Spytkowice

gr. wiek. IV (gimnazjum)
soliści

I miejsce - Daria Byrska GOK Spytkowice
II miejsce - Paulina Wójtowicz Bachowice
III miejsce - Emilia Tomana GOK Spytkowice
III miejsce - Małgorzata Scąber ZSP Spytkowice

gr. wiek. III (kl. IV-VI) i gr. wiek. IV (gimnazjum)
zespoły i duety

I miejsce - zespół "Pryzmat" GOK Spytkowice
II miejsce - zespół "Kolędowe nutki" ZSP Bachowice
II miejsce - duet Wiktoria Mostowik i Maksymilian Paździor SP Miejsce
III miejsce - zespół "Iskierki" SP Nr 2 Spytkowice

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy, natomiast osoby nagrodzone otrzymały piękne anioły. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za przygotowanie artystyczne swoich podopiecznych. Gratulujemy wszystkim wykonawcom talentu i życzymy dalszych sukcesów!przeglad koled 2017   przeglad koled 2017   przeglad koled 2017   przeglad koled 2017   przeglad koled 2017   przeglad koled 2017   przeglad koled 2017   przeglad koled 2017   przeglad koled 2017   przeglad koled 2017  

Fotogaleria


Również w sobotę uczestnicy zajęć wokalnych odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury w Spytkowicach zaprezentowali się na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze. W swoich kategoriach wiekowych poszczególne miejsca zajęły II miejsce: Maja Charnas, Gabriela Wawro; III miejsce: Katarzyna Wawro, Daria Hołota; Julia Gurdek, Wyróżnienie: Natalia Gołba, Mateusz Stokłosa, Małgorzata Pindel, Daria Byrska.

Wszystkim, którzy wzięli udział w tym przeglądzie gratulujemy odwagi i talentu.przeglad zator   przeglad zator   przeglad zator   przeglad zator   przeglad zator   przeglad zator   przeglad zator   przeglad zator   przeglad zator  


Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt