Warsztaty kulinarne w świetlicy w Bachowicach

31 lipca (tj. czwartek) dzieci ze świetlicy wiejskiej w Bachowicach wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Bachowic zorganizowały warsztaty kulinarne. Frekwencja dopisała, gdyż na zajęciach pojawiło się 30 dzieci. Panie przedstawiły dzieciom przepisy i od razu wszyscy wzięli się do pracy. Wspólnie przygotowali pyszne placki drożdżowe, ciasteczka w różnych kształtach oraz smaczne naleśniki z bitą śmietaną.

Na początek "mali kucharze" zostali podzieleni na grupy i każdy dostał inne zadanie do wykonania. Jedni zagniatali ciasto na ciastka, inni przygotowywali składniki pod placek drożdżowy, a pozostali zajmowali się wykonywaniem naleśników. Dzieciom świetnie wychodziło rozbijanie jajek, wsypywanie poszczególnych produktów do miski oraz formowanie ciasteczek w różnych kształtach.

Bardzo byli z siebie dumni, gdyż okazało się, że w naszej świetlicy mamy niejednego mistrza kuchni! W przygotowaniu ciasta wszyscy bardzo chętnie brali udział, a największą nagrodą była możliwość spróbowania własnych wypieków.Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt