"Łączy nas rzeka"

24 sierpnia 2014r. na stadionie sportowym LKS "Borowik" w Bachowicach w godz. 15.00 - 19.00 przy potoku Czarczeska, Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach zorganizował imprezę w ramach projektu "Łączy nas rzeka - organizacja plenerowej imprezy kulturalnej promującej walory dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego przez pryzmat rzek" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Impreza współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Dolina Karpia. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i rozwoju Wsi. Wydarzenie to było okazją do promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego obszaru LGD.

Od rana niebo zasnuły ciemne deszczowe chmury, które po kilku godzinach zamieniły teren stadionu w nasiąkniętą wodę gąbkę, która dała się nam mocno we znaki. Byliśmy na to jednak przygotowani. Duży, solidny i przestronny namiot z drewniana podłogą dawał komfort biesiady i zabawy bez przykrych pogodowych konsekwencji. Piękna scena była miejscem najważniejszych wydarzeń.

Podczas imprezy została zorganizowana wystawa, poświęcona dziedzictwu kulturowemu i przyrodniczemu regionu, która była doskonałą okazją do poznania rzek oraz poszerzenia wiedzy o bogactwie kulturalnym, dziedzictwie przyrodniczym. Również konkursu wiedzy, który cieszył się zainteresowaniem stworzył warunki dla inicjatyw edukacyjnych na rzecz społeczności lokalnej i turystów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Hitem niedzielnego popołudnia był koncert zespołu SKALDOWIE. Ten znany i lubiany zespół miał okazję zaprezentować się przed naszą publicznością w swym najlepszym repertuarze. Takie przeboje jak: "Medytacje wiejskiego listonosza", "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", "Wszystko kwitnie wkoło", "Prześliczna wiolonczelistka", "Z kopyta kulig rwie", były natychmiast podchwytywane przez koncertową publiczność, a otwartość i bezpośredniość członków zespołu spowodowała, że kontakt ze Skaldami był niezwykle spontaniczny. Owacjom nie było końca, tak więc konieczny był bis, który zakończył ponad półtoragodzinny występ naszej tegorocznej gwiazdy.

Na stoisku promocyjnym udostępnione były ulotki z różnymi atrakcjami Doliny Karpia informujące o możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Nad sprawnym przebiegiem czuwał konferansjer i firma ochroniarska.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom oraz turystom za liczny udział .Fotogaleria

Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt