Spotkanie dzieci z Policjantem na świetlicy w Miejscu

Nadchodzący początek nowego roku szkolnego to moment, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego dzieci ze świetlicy w Miejscu miały okazję spotkać się z policjantem. W dniu 29.08.2014r. na świetlicę przybył dzielnicowy z Posterunku Policji w Spytkowicach. Dzieci serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Nasz Gość przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród zebranych cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Na zakończenie Pan Policjant wręczył wszystkim dzieciom ulotki nt. odblasków. Dzieci serdecznie podziękowały Gościowi za dobre rady. Po tym spotkaniu na pewno żaden wychowanek świetlicy nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.policja policja policja policja
policja policja policja policja
policja policja policja
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt