Wakacje w świetlicy wiejskiej w Ryczowie

Te wakacje na długo pozostaną w naszej pamięci, z bardzo wielu powodów. Po pierwsze świetlica czynna była każdego dnia, ze względu na remont Domu Strażaka w Półwsi. Dzieci z Ryczowa i Półwsi wspaniale się razem dogadywały, pomimo tego, że było nas bardzo dużo każdego dnia. Średnia ilość dzieci w każdy dniu to 28 osób. Kilkakrotnie padały rekordy. Najwięcej było nas 36 osób, natomiast najmniej to 21. Plan, który powstał w czerwcu został prawie w całości zrealizowany zgodnie z zapisanymi punktami. Odbyło się bardzo wiele ciekawych spotkań, a mianowicie: 3- krotne warsztaty kulinarne, warsztaty robienia kwiatów z bibuły, plastyczno - techniczne, wokalno - muzyczne, spotkanie z listonoszem, z pielęgniarką, z rolnikiem, z Kierownikiem Zakładu Usług Komunalnych. Sami także zorganizowaliśmy wiele ciekawych zajęć, takich jak: "Dzień fryzur i makijażu”, "Dzień piżamowy" , "Dzień mleka", "Bańki mydlane", "Wakacyjny śmigus- dyngus", "Owocowe szaszłyki" "Mam talent", "Zabawy masą solną" "Łapka z gliny" oraz wiele innych, jednak o wszystkich nie sposób wspomnieć. Warto również wspomnieć o gościach zagranicznych, którzy nas niespodziewanie odwiedzili. Przez kilka dni przychodziła do nas polska rodzina, na stałe mieszkająca w Anglii oraz chłopiec pochodzenia polsko-tureckiego. Była to świetna integracja, pomimo małej komunikatywności językowej bawiły się wspólnie wyśmienicie. Rozmawialiśmy troszkę po angielsku, nieco po niemiecku oraz po polsku, dzięki czemu oni poznali wiele polskich słów, a my podszlifowaliśmy angielski i niemiecki. Na koniec nastąpiła wymiana medali przyjaźni, które wcześniej przygotowaliśmy, co może tylko potwierdzić fakt, że dzieci bardzo się ze sobą polubiły.

Wakacyjne wspólne zabawy były bardzo urozmaicone,zaczynając od gier stolikowych, poprzez zabawy z muzyką, chustą animacyjną, po codzienną grę w zbijaka i dwa ognie. W ciepłe dni bawiliśmy się w podchody.

Podsumowanie wakacji nastąpiło w ostatnim dniu. Przybyli do nas Wójt Gminy – Pan Mariusz Krystian, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Pani Ewa Byrska, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczowie oraz rodzice. Odbyło się uroczyste wręczenie prezentów, dyplomów oraz słodkich upominków.

Wszystko co działo się w minione 2 miesiące zostało uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do poniższej fotogalerii oraz do odwiedzania świetlicy również w czasie roku szkolnego.Fotogaleria

Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt