Złote Gody 2014

Uroczystości związane z jubileuszem 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego par zamieszkałych na terenie naszej gminy rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach. Po niej zaproszeni goście udali się do Wiejskiego Domu Kultury w Spytkowicach, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. W tym roku w Gminie Spytkowice swoje Złote Gody świętowało piętnaście par. W gronie dostojnych jubilatów znalazły się również małżeństwa, które doczekały się 60.- lecia pożycia małżeńskiego. Byli nimi Państwo: Maria i Jan Furlaga, Maria i Józef Kowalscy, Antonina i Andrzej Olszowscy.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Pan Mariusz Krystian wręczył parom małżeńskim "Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" nadane przez Prezydenta RP. Otrzymali je Państwo: Matylda i Władysław Bartuś, Anna i Stanisław Bryła, Józefa i Jan Bryła, Elżbieta i Kazimierz Byszydło, Janina i Jan Chodaccy, Danuta i Eugeniusz Dubel, Anna i Alojzy Kaczmarczyk, Władysława i Władysław Krystian, Maria i Franciszek Łąka, Wanda i Jerzy Opalińscy, Józefa i Stanisław Piwowarczyk, Rozalia i Jan Simik, Maria i Antoni Szarek, Józefa i Mieczysław Zima, Danuta i Władysław Żak.

Ponadto wszystkie pary otrzymały również z rąk Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy okolicznościowe Listy Gratulacyjne oraz kwiaty i upominki. Spotkanie obfitowało w wiele ciepłych słów, skierowanych pod adresem jubilatów. Był również symboliczny toast, poczęstunek, pamiątkowe zdjęcia oraz program artystyczny przygotowany przez Szkołę Podstawową w Miejscu.Fotogaleria

Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt