Relacja - FERIE 2015

Tegoroczne ferie z Gok-iem można zaliczyć do bardzo udanych. Plan był bogaty i z uczestnictwa w poszczególnych zajęciach i wycieczkach można wnioskować, że zadowolił naszych młodych mieszkańców. Osoby, które spędzały ferie na terenie gminy mogły skorzystać z tej oferty a były to:

Ponadto dzieci mogły brać udział w zajęciach na świetlicach wiejskich w Spytkowicach, Bachowicach, Miejscu, Ryczowie, które czynne były w godzinach południowych.

Świetlica w Ryczowie - Ewelina Grondalczyk

Na świetlicę uczęszczało od 20 do 32 osób. Uczestnicy spędzili ten czas bardzo przyjemnie. Prowadziliśmy zabawy indywidualne, podczas których dzieci grały w gry stolikowe: ,,Spadające małpy", ,,Wieża", ,,Skubane kurczaki", ,,Warcaby", itp. Ponadto wiele radości sprawiały im zabawy ruchowe: chłopcy grali w ping- pong, natomiast dziewczynki skakały na skakankach, itp. Dużą atrakcją było malowanie drewnianych serduszek farbami. Dzieci były bardzo skupione na swojej pracy, czego owocem były fantazyjne wzory. Zorganizowaliśmy również turniej w warcaby, któremu towarzyszyła zacięta walka. Jednego dnia przyszły do nas Panie z Koła Gospodyń w Ryczowie, które przygotowały dla nas warsztaty z rękodzieła. Dzieci uczyły się wyszywać i były bardzo zainteresowane, gdyż to było ich pierwsze spotkanie z igła i nitką! Jednak poradziły sobie na medal, każdy wyszył swoją pierwszą serwetkę. Możemy być również dumni z tego, że w ,,Świetlicowym turnieju zimowym" zajęliśmy 2 miejsce. Ostatni dzień ferii zakończył się składaniem z balonów zwierzątek oraz malowaniem na szkle. Po tych pracach dzieci otrzymały drobne upominki oraz dyplomy i nagrody za udział w konkursach, turniejach. W takiej atmosferze minęły dwa tygodnie ferii. Dzieci były bardzo zadowolone, szczęśliwe, i wdzięczne za możliwość wzięcia udziału w zajęciach. Nie zabrakło podziękowań również ze strony rodziców. My również dziękujemy za udział, gdyż bez uczestników nie było wszystko możliwe.


Świetlica w Bachowicach i Miejscu - Bernadetta Balcer - Szarek

W zajęciach brało udział około 10 dzieci z Miejsca oraz ok. 10 dzieci z Bachowic. Dzieci mogły w sposób atrakcyjny spędzić te 10 dni wolnych od zajęć szkolnych. Zajęcia odbywały się w pomieszczeniu świetlicy oraz na świeżym powietrzu. Uczniowie chętnie korzystali z zaproponowanych przez nas form aktywności. Już pierwszy dzień ferii zaczął się dla dzieci wspaniałą zabawą na świetlicowym balu karnawałowym. Nie brakowało również zajęć plastyczno - technicznych oraz sportowej rywalizacji. Uczestnicy mieli okazję wykazać się swoimi możliwościami i uzdolnieniami Wszystkim uczestnikom zajęć w czasie ferii dopisywał dobry humor i nie opuszczał ich ani na chwilę. Aktywny wypoczynek wpłyną pozytywnie na rozwój psychofizyczny dzieci oraz kształtowanie pożądanych postaw społecznych. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w ich pamięci.


Świetlica w Spytkowicach - Maria Chudy

W okresie ferii w zajęciach uczestniczyło 6-7 osób. Spotkania rozpoczęliśmy zajęciami plastycznymi pt. "Zimowe malowanie na szkle". Zanim jednak dzieci przystąpiły do pracy brały udział w zabawach ruchowych oraz w grze "Kalambury". Każde dziecko otrzymało szklaną butelkę i ją dekorowało. Towarzyszyły nam dobre humory, śpiewaliśmy piosenki oraz rzucaliśmy do celu papierowymi śnieżkami. Zorganizowaliśmy również warsztaty kulinarne. Tego dnia dzieci przyniosły z sobą różne polewy czekoladowe, lukry oraz kolorowe posypki a także fartuszki, by się nie pobrudzić. Każdy był zaangażowany w swoja pracę w wyniku której powstawały kolorowe i pyszne ciasteczka. Organizowaliśmy również zabawy ruchowe oraz turnieje. Tworzyliśmy również makietę zimowego sadu.Cieszymy się, ze tak liczna grupa uczestników skorzystała z naszych propozycji. Dzieci wróciły już do szkoły, ale mamy nadzieję, że będą chętnie do nas wracać.Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt