Dzień Dziecka 2015 i Dzień Otwarty Urzędu Gminy

Piękne niedzielne popołudnie 31 maja 2015 roku najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, świętowali przy DS w Bachowicach "Dzień Dziecka". Rozpoczęcie odbyło się uroczystą Mszą św. w Kościele Parafialnym w Bachowicach. Następnie, już na placu przy Domu Strażaka rozpoczęliśmy zabawę od ogłoszenia wyników III Konkursu Wiedzy o Gminie Spytkowice, w wyniku którego wyłoniliśmy zwycięzców. I miejsce zdobywając tytuł Dziecięcego Wójta Gminy Spytkowice 2015, zdobyła Sara Rzońca, II miejsce i tytuł Dziecięcego Przewodniczący Rady Gminy Spytkowice przypadł Mikołajowi Krystianowi, natomiast tytuł Dziecięcego Sekretarza Gminy otrzymała Kamila Stańczyk zajmując III miejsce. Laureaci otrzymali gratulacje od Wójta Gminy Spytkowice Pana Mariusza Krystiana oraz cenne nagrody ufundowane przez Pana Kamila Bałysa K&K Consulting Group, który już od kilku lat jest sponsorem tegoż konkursu. Na pewno ciekawą nagrodą było sprawowanie władzy na swoich stanowiskach w dniu 1 czerwca 2015r. w Urzędzie Gminy podczas Dnia Otwartego.

Plenerowa zabawa obfitowała w różnego rodzaju konkursy, tańce oraz indywidualne popisy sceniczne. Do zabaw zapraszała wszystkie dzieci Pipii Pończoszanka, która nagradzała najlepszych drobnymi upominkami. Przez cały czas imprezy dzieci ustawiały się w kolejkach do malowania buziek, szalonego fryzjera oraz po ciekawe przedmioty, które animatorzy kręcili z długich baloników. Dzieci mogły również szaleć na dmuchanych urządzeniach. Uśmiechnięci uczestnicy zajadali się wata cukrową oraz lodami, które otrzymywali darmowo. Gościliśmy również służby mundurowe, strażaków z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach i Ochotniczej Straży Pożarnej Bachowice oraz policjanci z Posterunku w Spytkowicach, którzy prezentowali samochody oraz sprzęt, towarzyszące im w codziennej pracy. Dzięki pięknej słonecznej pogodzie i wesołej atmosferze dzień ten można zaliczyć do udanych.

1 czerwca podczas dnia otwartego Urzędu Gminy Spytkowice, uczniowie Gimnazjum z ZSP w Spytkowicach zapoznawali się z jego działalnością, z dokumentami, drukami oraz pracą poszczególnych referatów. Pani Anna Przejczowska oprowadziła wszystkich po biurach, równocześnie przedstawiając informację o zakresach prac jakie realizują. Trafili również do gabinetu Wójta, gdzie zastali dziecięcą władzę, która to w ich obecności podpisała ważne dokumenty, które niebawem trafią do szkół i mamy nadzieję, iż zostaną w najbliższych miesiącach zrealizowane. Następnie wykonali wspólną fotografię, która mamy nadzieję będzie miłą pamiątką.

Jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom dużo radości i uśmiechu na twarzach. Do zobaczenia za rok!Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt