Rajd rowerowy "Po zdrowie dla Pauliny"

W sobotni poranek 18 lipca 2015r. ze stadionu sportowego w Spytkowicach o godz. 9 rano wyruszył prawie dwustuosobowy rajd rowerowy "Po zdrowie dla Pauliny". Zorganizowany został przez grupę wolontariuszy "Wygrajmy Razem" z Łączan oraz Wójta Gminy Spytkowice. Trasa rajdu była dość długa, liczyła około 40 km, wiodła od Spytkowic przez Zator do Wadowic i z powrotem przez Graboszyce do Spytkowic, ale "dla chcącego nic trudnego". Rajd eskortowany był przez Policję, Straż Pożarną oraz karetkę.

Przypomnijmy: Paulina Tomska mieszkanka Spytkowic choruje na bardzo ciężką chorobę - zespół Devica, która obecnie skazuje ja na wózek inwalidzki i odbiera jej wzrok. Jest jednak szansa w dążeniu do zatrzymania choroby, ale konieczny jest przeszczep komórek macierzystych w Bangkoku. Koszt tego etapu leczenia wynosi 100 tys. złotych. Jest to dla niej astronomiczna kwota, dlatego potrzebuje pomocy od ludzi dobrego serca. Wierzymy, że uda jej się zebrać pieniądze i wróci do zdrowia. Więcej o Paulinie na jej blogu: paulinatomska.blogspot.com

W organizację rajdu włączyły się również Panie z KGW Miejsce oraz Związku Emerytów i Rencistów ze Spytkowic przygotowując posiłki dla zmęczonych po długiej wyprawie rajdowców.

Serdeczne podziękowania przekazujemy właścicielom piekarni z terenu naszej gminy: Piekarni "Maja" Państwa Stańczyków, Piekarni "Jedynka" Państwa Szczerbików, Piekarni Państwa Suślików oraz Piekarni Państwa Senderów, którzy przekazali pyszne ciasta drożdżowe i chleb dla uczestników rajdu.                       

Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt