Wycieczka do Parku Edukacji Globalnej w Krakowie

24 lipca wyjechaliśmy z Gminnego Ośrodka Kultury w Spytkowicach do Parku Edukacji Globalnej, który mieści się w centrum Krakowa, przy Bulwarach Wiślanych. To bardzo interesujące miejsce stworzone po to, aby pokazać życie mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata.

Na ogromnej powierzchni czekało na nas interaktywne zwiedzanie sześciu osad z różnych części świata. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Afryki, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt.: "Dzień z życia w Afryce", podczas których poznały obowiązki, zabawy i codzienne zajęcia mieszkańców. Następnie udaliśmy się do bambusowej chaty plemion Papuasów. Na kolejny kontynent dostaliśmy się przez ruchomy most - przejście przez niego było nie lada wyzwaniem, ale dało dzieciom wiele radości. W ten sposób dostaliśmy się do Mongolii. Później do igloo, takiego, jakie można spotkać w dalekiej Arktyce. Stamtąd do namiotu Indian do Ameryki Północnej. Na końcu udaliśmy się na słoneczny kontynent Ameryki Południowej, do Peru i chatki położonej wysoko w górach.

Po obiekcie oprowadzali nas wolontariusze, którzy też prowadzili warsztaty. Po zakończonym zwiedzaniu każdy mogły kupić w sklepie misyjnym pamiątki z oryginalnymi rękodziełami z Afryki, Ameryki i Azji. Wycieczka była niezwykle ciekawa.

Bernadetta Balcer-SzarekFotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt