Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

9 stycznia w sali WDK Spytkowice zebrały się dzieci, które już po raz piąty uczestniczyły w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Razem z nim przyszli również opiekunowie i rodzice.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w osobach Pani Bogumiła Kowalczyk - dyrygent, instruktor zespołów wokalnych i instrumentalnych, nauczyciel rytmiki oraz gry na instrumentach klawiszowych, pedagog muzyczny. Swoją muzyczną pasję udowodniła całkiem niedawno, wydając wraz z zespołem Attacca płytę na której mieści się 12 polskich i zagranicznych kolęd. Pani Aleksandra Kasprzyk, wokalistka, od lat związana jest z zespołem Attacca. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Jest laureatką znaczących festiwali m.in "Talenty Małopolski" czy "Hope Festiwal".
Wysłuchaliśmy prezentacji solowych i zespołowych w czterech grupach wiekowych. Przesłuchania przebiegały sprawnie, a wyniki przedstawiają się następująco:
I grupa wiekowa:
soliści: I miejsce Maja Charnas (GOK Spytkowice), II miejsce Anna Curzydło (ZSP Ryczów), III miejsce Amelia Berniak (SP Nr2 Spytkowice),
II grupa wiekowa:
soliści: I miejsce Gabriela Wawro (ZSP Ryczów), II miejsce: Hanna Piętak (ZSP Ryczów), Joanna Pióro (GOK Spytkowice), III miejsce: Katarzyna Wawro (ZSP Ryczów), Natalia Gołba (GOK Spytkowice),
zespoły i duety: I miejsce zespół "Wesoła Kapela" (ZSP Bachowice), II miejsce scholka "Katarzynki" (Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ZSP Spytkowice), III miejsce: duet Katarzyna Gara i Klaudia Piętak (SP Miejsce), duet Wiktoria Mostowik i Maksymilian Paździor (SP Miejsce)
III grupa wiekowa:
soliści: I miejsce Małgorzata Pindel (ZSP Spytkowice), Julia Gurdek (GOK Spytkowice), II miejsce Emilia Tomana (GOK Spytkowice), Julia Kostka (GOK Spytkowice), III miejsce Zofia Słowiak (ZSP Ryczów), Angelika Szarek (GOK Spytkowice), Oliwia Berniak (GOK Spytkowice), WYRÓŻNIENIE Klaudia Manicka.
GRAND PRIX - schola parafialna "Wiolinki" (Parafia Matki Bożej Królowej Polski Ryczów)
IV grupa wiekowa:
soliści: III miejsce: Daria Byrska (GOK Spytkowice), Paulina Wójtowicz (Bachowice), Emilia Wójtowicz (Bachowice).

Dziękujemy wszystkim za tak wspaniałe występy. Cieszymy się, że w naszej gminie jest tak dużo utalentowanych wokalistów. Wszystkim życzymy wielu sukcesów i zapraszamy na kolejne konkursy.
Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt