Tradycja Wielanocna 2016

W sobotnie popołudnie spotkaliśmy się na uroczystości pn. "Tradycja Wielkanocna", która wpisała się już w naszej gminie, w kalendarz stałych imprez. Współpraca z lokalnymi Kołami Gospodyń Wiejskich oraz Związkiem Emerytów i Rencistów pozwoliła na pokazanie bogatego dziedzictwa, tradycji kulinarnych i nie tylko, które związane są ze świętami wielkanocnymi.
Aby wspólnie z nami kultywować te zwyczaje zaszczycili nas swoją obecnością mieszkańcy oraz przedstawiciele władz państwowych, powiatowych i lokalnych, a wśród nich byli: Pan Andrzej Pająk - Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Jarosław Szlachetka - Poseł na Sejm RP, Ksiądz Franciszek Jeleśniański - Proboszcz Parafii Bachowice, Pan Ryszard Mróz - Radny Powiatu Wadowickiego, Pan Witold Grabowski - Wójt Gminy Tomice, Pan Ryszard Papanek - Wójt Gminy Spytkowice (powiat nowotarski) wraz z delegacją, Pan Jerzy Piórowski - Przewodniczący Rady Gminy Spytkowice oraz radni Rady Gminy, Pani Anna Przejczowska - Sekretarz Gminy, Pan Mirosław Rzońca - Kierownik Posterunku Policji w Spytkowicach, sołtysi, Dyrektorzy Szkół i Kierownicy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Gospodarz imprezy Wójt Gminy Spytkowice, oraz goście w swoich wystąpieniach dziękowali za podtrzymywanie tych regionalnych tradycji, za chęć pracy społecznej ponadto złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

Kolejnym punktem programu był koncert pt. "Perły muzyki światowej" w wykonaniu Andrzeja Bober i Roberta Budzynia, którzy zaprezentowali hity opery, operetki i muzyki filmowej. Podczas koncertu, umiejętnie i skutecznie absorbowali uwagę słuchaczy, zachęcając do czynnego udziału w wykonywaniu piosenek, oraz wywoływali śmiech żartując z zebraną publicznością. Mieliśmy okazję posłuchać takich utworów jak: Adagio, Tylko we Lwowie, Brunetki, blondynki…, oraz ścieżek dźwiękowych z filmów: Gladiator, Ostatni Mohikanin, Janosik…
Następnie wysłuchaliśmy krótkiego występu w wykonaniu zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Spytkowicach, którym akompaniował ich instruktor Robert Budzyń.

Po muzycznej uczcie przyszedł czas na degustację potraw i ciast. Wszystkie te smakołyki przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich naszej Gminy oraz Związek Emerytów i Rencistów. Stoły z roku na rok są coraz piękniejsze a smaczne potrawy, które zachwalane były przez uczestników, zagoszczą pewnie na niejednym świątecznym stole.

Na tegorocznym spotkaniu nie zabrakło wychowawców i podopiecznych Centrum Pomocy Osób Niepełnosprawnych "Anioły na Górce" w Spytkowicach oraz członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Spytkowickiej, którzy przywieźli ze sobą piękne ozdoby wykonane własnoręcznie i prezentowali je na kiermaszu.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej uroczystości i życzymy Wesołych Świąt!Wielkanoc 2016   Wielkanoc 2016   Wielkanoc 2016   Wielkanoc 2016  


Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt