Dzień Dziecka 2016 i Dzień Otwarty Urzędu Gminy

Tegoroczne obchody "Dnia Dziecka" tradycyjnie, jak co roku rozpoczęły się mszą św. dla dzieci i rodziców w Kościele Parafialnym w Spytkowicach, po której wszyscy udali się kolorową ciuchcią na stadion sportowy. Tam czekało na dzieci wiele atrakcji. Jedną z nich był oczywiście kolorowy dmuchany plac zabaw, stoiska z animacjami: balonowe zwierzaki i malowanie buziek. Nie brakowało również słodkości takich, jak wata cukrowa czy lody. Wszystkie atrakcje dla dzieci w tym dniu były bezpłatne.

Na stadionie sportowym wszystkich zebranych przywitali Wójt Gminy Spytkowice Pan Mariusz Krystian oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Ewa Byrska. Ogłosili oni wyniki konkursu wiedzy o Gminie Spytkowice oraz wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Firmę K&K Kamil Bałys. Laureatami konkursu zostali: Jakub Stokłosa zdobywając I miejsce i nominację na Dziecięcego Wójta Gminy Spytkowice 2016, II miejsce Mateusz Kapcia, który otrzymał tytuł Dziecięcego Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice 2016 oraz III miejsce Julia Kostka, która została Dziecięcym Sekretarza Gminy Spytkowice 2016.

Niestety nie cieszyliśmy się za długą zabawą na wolnym powietrzu, gdyż aura popsuła nam plany i deszcz odebrał możliwość korzystania z dmuchanego placu zabaw i przeprowadzenia dalszych zabaw. Mimo kapryśnej i deszczowej pogody, nasi najmłodsi mieszkańcy zdecydowali się uczestniczyć w swoim święcie, co pozwoliło organizatorom zrealizować scenariusz imprezy zgodnie z planem. Dzieci wraz z Piratami, którzy gotowi byli rozpocząć zabawę, przejechali ciuchcią do sali WDK Spytkowice. Tam też odbyła się dalsza część imprezy. Zabawa w aktorów, scenki słowne, śpiew piosenek, oraz walka w pirackich drużynach o kawałki mapy, której efektem miało być odnalezienie skarbu, dała dużo radości tym małym i nieco starszym uczestnikom. Podczas różnych zmagań pirackich, które kończyły się uroczystymi okrzykami posilali się watą cukrową i lodami oraz krążyli ciuchcią ulicami gmin. Na zakończenie zabawy okazało się, że pirackim skarbem, którego poszukiwali przez cały czas jest przyjaźń. Chociaż pogoda nam nie dopisała wszystkie dzieci, które zechciały skorzystać z naszych propozycji świetnie się bawiły.

Kolejną propozycją, która przygotowana została z okazji Dnia Dziecka, był dzień otwarty Urzędu Gminy. Uczniowie z terenu gminy mieli możliwość odwiedzić tutejszy urząd. Grupa osób z Gimnazjum w Spytkowicach skorzystała z tej propozycji, wraz laureatami konkursu zwiedzali kolejne referaty Urzędu dowiadując się różnych informacji na temat ich pracy. Odwiedzili również gabinet Wójta, gdzie prowadzili wspólne rozmowy a następnie wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dziecięca władza natomiast wzięła udział w XIX Sesji Rady Gminy Spytkowice, podczas której podpisała i odczytała podpisane przez siebie dokumenty, które niebawem trafią do szkół i mamy nadzieję, iż zostaną w najbliższych miesiącach zrealizowane.

Wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechu i dobrej zabawy przez cały rok.dzien dziecka 2016   dzien dziecka 2016   dzien dziecka 2016   dzien dziecka 2016   dzien otwarty UG   dzien otwarty UG   dzien otwarty UG   dzien otwarty UG  


Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt