VIII Dziecięcy Festiwal "O Pluszowego Misia"

W dniu 11 czerwca 2016r. w sali WDK Spytkowice odbył się po raz ósmy Dziecięcy Festiwal Piosenki "O Pluszowego Misia". Swoje umiejętności wokalne prezentowały dzieci, z przedszkoli, klas "0" oraz klas I-III. Głównym celem festiwalu było stworzenie uzdolnionym muzycznie dzieciom zaprezentowanie się na scenie i pokazanie swojego talentu, promowanie polskiej piosenki oraz wymiana doświadczeń i pomysłów w pracy z dziećmi.

Repertuar prezentowanych piosenek przedstawiał znane przeboje muzyki dziecięcej, a wśród nich: "Mała smutna królewna", "Laleczka z saskiej porcelany", "Pluszowe niedźwiadki", "Zielone ufoludki", "Co powie tata". Występy były pełne dziecięcego wdzięku.

Popisy młodych wokalistów były oceniane przez jury w składzie: Kamila Kozioł i Barbara Dębska-Kajfasz, które wyłoniło zwycięzców. W grupie przedszkolnej wyróżnienie otrzymał zespół "Przedszkolaki" (SP Nr 2 w Spytkowicach). Wśród dzieci z klas 0-1, I miejsce zajęła Milena Krystian (Ryczów), na II miejscu znalazły się dziewczynki z GOK Spytkowice: Daria Hołota, Kamila Chrapkiewicz, Maja Charnas, natomiast III miejsce wywalczyła Amelia Berniak (SP Nr 2 w Spytkowicac), Katarzyna Wawro (ZSP w Ryczowie). Pluszowe misie powędrowały również do: Aleksandra Koźlak (ZSP w Tomicach), która zajęła I miejsce. Joanna Pióro (GOK Spytkowice) oraz Gabriela Wawro (ZSP w Ryczowie) to zdobywczynie II miejsca, natomiast III miejsce zajął Mateusz Stokłosa (GOK Spytkowice). Wyróżnienie w tej kategorii, a mianowicie klasy 2-3 otrzymał zespół "Przyjaciele" (SP Nr 2 w Spytkowicach).

Nikt nie opuścił sali z pustymi rękami. Laureaci otrzymali pluszowe misie i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy słodkie upominki.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za przygotowanie wspaniałych występów wokalnych, dzieciom gratulujemy i zapraszamy do festiwalu za rok!dzien dziecka 2016   pluszowy mis 2016   pluszowy mis 2016   pluszowy mis 2016  
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt