Uroczyste zakończenie zajęć w GOK
III Prezentacje Artystyczne - "Kulturalne Pasje"

Czerwiec to miesiąc, w którym wszystkie dzieci kończą rok szkolny, także Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach zakończył 24 czerwca 2016r. sezon wszystkich zajęć kulturalnych prowadzonych od września do czerwca. Sala DS w Bachowicach wypełniła się po brzegi, zarówno uczestnikami oraz ich bliskimi. Cała uroczystość miała charakter występów tanecznych, wokalnych, muzycznych, artystycznych prezentowanych przez ok. 180 uczestników.

Wszystkich występujących i ich rodziny serdecznie przywitała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Spytkowicach - Pani Ewa Byrska, jednocześnie dziękując za poświecony wolny czas i za odkrywanie swoich pasji w Ośrodku Kultury.

Na scenie swoje talenty zaprezentowali wokaliści, którzy ćwiczyli przez cały rok pod opieką instruktora Pana Roberta Budzynia, a wśród nich znaleźli się:
   - Julia Kostka "Fly me the moon"
   - Maja Charnas "Co powie tata"
   - Natalia Gołba "Nasz Papież"
   - Kamila Chrapkiewicz "Mała smutna królewna"
   - Daria Hołota "Pluszowe niedźwiadki"
   - Mateusz Stokłosa "Alleluja"
   - Angelika Szarek "Miłość to wierność"
   - Emilia Tomana "Po tamtej stronie tęczy"
   - Daria Byrska "Titanic"
   - Julia Gurdek "Radość najpiękniejszych lat"
   - Joanna Pióro "Laleczka z saskiej porcelany"
   - Klaudia Manicka "Tyle słońca w całym mieście"
Również zespół regionalny, który działa przy GOK udowodnił nam, że rozwinął znacznie swoje umiejętności prezentując pioseki "Hej, od Krakowa" oraz "Wiejska dziewczyna".

Miło nam było również posłuchać utworów muzycznych wykonanych przez uczestników zajęć muzycznych prowadzonych przez instruktora Pana Daniela Nicieję:    - Oliwię i Wiktorię Ogrodnik "Wiosna"
   - Zofię Stodolny "Hej sokoły"
   - Agnieszkę Skwarczyńska i Mateusza Gniadka "Zabiorę Cię"
   - Emilię Tomana "Radość najpiękniejszych lat"
    - Mateusza Stokłosę "Był sobie król"
   - Klaudię Manicką "Czerwone jabłuszko"
   - Patrycje Bałys "Nie zatrzymasz mnie"
   - Katarzynę Gara i Julię Knapik "Meryli"
   - Marie Kozioł "Zielony mosteczek"
   - Sebastiana Rogóż "Biała mewa"
   - Agatę Warzecha "Kukułka"
   - Małgorzatę Scąber "Chodź pomaluj mój świat"

Nie mogło zabraknąć również najmłodszych uczestników zajęć prowadzonych w "Klubie Krasnala" przez ciocię Klaudię Kowalską, którzy zaprezentowali piosenkę "Wszyscy są" oraz układ "Kosmo Dance".

Dynamiczne i kolorowe występy prezentowali uczestnicy zajęć tanecznych prowadzonych przez Panią Annę Gońkę w Bachowicach, Spytkowicach i Ryczowie. Zespoły taneczne cieszą się dużą popularnością, w tym sezonie powstały w Bachowicach dwie grupy taneczne dla dzieci młodszych i starszych, które przedstawiły taniec pt. Wakacyjny taniec" oraz "W pogoni za krokami". Zespół X-DANCE ze Spytkowic zaprezentował bardzo energiczny układ pt. "Pin Up Girls" oraz "Dom dla lalek". Kolejny zespół TIP-TOP zatańczył piękny układ pt. "Up and down" oraz "Biało-niebiescy". Najmłodsi uczestnicy zajęć tanecznych prowadzonych w Spytkowicach w dwóch grupach zatańczyli układ pt. "Roztańczone Pingwinki" grupa starsza (dzieci 5-6lat) oraz grupa młodsza (dzieci 3-4 lat) przedstawiły układ pt. "Literki". Również dziewczyny z zespołu "FANTAZJA" z Ryczowa pięknie i żywiołowo zatańczyły układ pt: "Power Dance" i "Im a suprestar".

Bardzo pięknie zaprezentowały się dzieci z "Klubu Plastyka", który rozpoczął zajęcia dopiero w tym roku, a przedstawił nam znaną piosenkę "Wakacje" oraz zaprezentował swoje prace.

Miłym akcentem tej gali była wizyta grupy Francuzów goszczących w naszej gminie, którym brakowało słów podziwu dla artystów prezentujących się na scenie.

Pomimo, iż nie wszyscy zechcieli zaprezentować swoje umiejętności przed zebraną publicznością, atrakcji wystarczyło na to upalne popołudnie. Występom towarzyszyły podziękowania dla instruktorów oraz uczestników, którzy otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury życzyła wszystkim udanego wypoczynku i słonecznych wakacji oraz zaprosiła do udziału w zajęciach w kolejnym sezonie.kulturalne pasje 2016   kulturalne pasje 2016   kulturalne pasje 2016   kulturalne pasje 2016  


Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt