Sprawozdanie z pracy świetlicy wiejskiej w Ryczowie i Bachowicach

Podczas zajęć w świetlicy wiejskiej w Bachowicach, jak i w Ryczowie byłyorganizowane zajęcia dwa razy w tygodniu, które trwały 3 godziny. Rodzice mogli przyprowadzać dzieci, zapewniona była opieka oraz organizowane zajęcia, które miały na celu rozwój zainteresowań dzieci oraz integrację środowiska.

W świetlicach były organizowane:
-Zajęcia i zabawy integrujące grupę- środowisko wiejskie, młodsze dzieci ze starszymi np. zabawa w murarza, zabawa muzyczna- podział dzieci na dwie grupy, na podane hasło drużyny wymyślały piosenkę, zabawa naśladowcza- kalambury, zabawa "Gdzie jest kurczątko",
- Zajęcia kulinarne: przyrządzaliśmy m.in. sałatkę owocową, dla której potem wymyślaliśmy nazwę, szaszłyki owocowe, sheaky, gofry z bitą śmietaną i owocami. Dzieci z chęcią i uśmiechem na twarzy pomagały w przygotowaniu przysmaków a jeszcze chętniej zjadały.
- Zajęcia sportowe: organizowane były na świeżym powietrzu np. gra w piłkę nożną, gry zespołowe w dwa ognie, konkurencje z przeszkodami, gry sprawnościowe. Końcem wakacji w świetlicy wiejskiej w Bachowicach został zorganizowany Dzień Sportu, w którym wzięło udział 14 dzieci. Konkurencje to m.in. skok z balonem, rzut do celu, bieg z jajkiem, turniej piłki nożnej, bieg z przeszkodami, itp.
-Zajęcia w terenie- spacery po okolicy, w świetlicy w Ryczowie na zakończenie wakacji odbył się piknik, podczas którego odbył się konkurs na najpiękniejszy bukiet. Dzieci mogły wykorzystać polne kwiaty.
- Zajęcia plastyczne- dzieci uczyły się malować różnymi technikami plastycznymi, Głównym założeniem zajęć był rozwój kreatywnego myślenia i zdolności manualnych. W ramach zajęć dzieci poznawały podstawowe terminy plastyczne takie jak walor, paleta barwna, faktura, kompozycja a także usprawniały swoją percepcje wzrokową. Zainteresowanie dzieci sztuką i sposobem wyrażania siebie poprzez działania plastyczne było również jednym z elementów zajęć. Zajęcia miały na celu również uwrażliwienie dzieci na estetykę, dostrzeganie piękna w otaczających przedmiotach.

wakacje swietlica Bachowice   wakacje swietlica Bachowice   wakacje swietlica Bachowice   wakacje swietlica Bachowice   wakacje swietlica Bachowice   wakacje swietlica Bachowice   wakacje swietlica Bachowice   wakacje swietlica Bachowice  


Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt