Ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury

Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach w czasie tegorocznych ferii zimowych zorganizował dla dzieci interesujące zajęcia, które pozwoliły spędzić ten czas wolny w ciekawy sposób.

Oprócz propozycji, które oferowaliśmy w świetlicach wiejskich (warsztaty plastyczne, turnieje, gry, zabawy, itp.) zorganizowaliśmy: spektakl teatralny, wycieczkę, dzień z filmem, bal karnawałowy oraz warsztaty edukacyjne. Propozycje te spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Na spektakl "Szewczyk Dratewka" przyszło duże grono jego wielbicieli. Aktorzy Teatru Yapa, którzy wcielili się w rolę: Króla, Szewczyka Dratewki, Księżniczki oraz sługi, rozbawiali młodą publiczność świetnie odegranymi kwestiami. Całość spektaklu dopełniona była grą świateł i efektami specjalnymi, a także ciekawą oprawą muzyczną, budzącą zachwyt wśród widzów. Scenariusz spektaklu przewidywał szczęśliwe zakończenie, a więc dzieci opuszczając salę były zadowolone.

W dniu 2 lutego wybraliśmy się na wycieczkę. Film pt. "Wilk w owczej skórze", który obejrzeliśmy w Kinie Centrum, bardzo nam się podobał. Opowiadał o młodym wilku, synu charyzmatycznego wodza stada, który nie garnął się do tego, aby zostać jego następcą. Interesują go: dobra zabawa, tańce, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą zaklęcia, jego beztroskie życie wywróciło się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudzi się… w owczej skórze! Co się działo dalej?...., nie zdradzimy. Jednak zachęcamy do jego obejrzenia tej produkcji. Po seansie odwiedziliśmy Centrum Zabaw Dziecięcych "Fadolandia". Podczas dwugodzinnej wizyty, dzieci w towarzystwie Myszki Miki oraz animatorki, brały udział w zabawach ruchowych, a także chętnie malowały twarze. Zaproponowano nam również zajęciach w formie chemicznych doświadczeń, które okazały się bardzo ciekawe. Szalę radości przelały szaleństwa w basenach z kulkami, gdzie pozostało sporo energii wycieczkowiczów.

Podczas spotkania, które nazwaliśmy "dzień z filmem", czas upływały na radosnej zabawie i ciekawych dyskusjach. Zajadając się popcornem dzieci oglądały film, po którym malowały ulubione postacie, a także uczestniczyć w zabawach z chustą animacyjną i wielkimi klockami.

Kolejny dzień ferii to wspólna zabawa na balu karnawałowym "Yapa dookoła świata". W kolorowej od świateł sali można było dostrzec dużą ilość bawiących się mieszkańców naszej gminy, którzy w pięknych strojach szalały w rytm rozlegającej się muzyki.

Podczas spotkania w "Uniwersytecie Małego Żaka" przeprowadzaliśmy eksperymenty, budowaliśmy i programowaliśmy roboty w oparciu o klocki lego oraz stworzyliśmy własnoręcznie mydełka, takie, które kusiły swoim pięknym zapachem, a również takie, które zawierały naturalne składniki do pilingu. Zajęcia te były doskonałą kopalnią wiedzy.

Tegoroczne ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury minęły w miłej i sympatycznej atmosferze, spośród propozycji jakie przygotowaliśmy, każdy mógł wybrać coś ciekawego dla siebie. Duża ilość uczestników utwierdziła nas w przekonaniu, że oferta była ciekawa.ferie 2017   ferie 2017   ferie 2017   ferie 2017   ferie 2017   ferie 2017  
Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt