Wakacje w świetlicach

Świetlica w Spytkowicach.
W wakacyjnych zajęciach na świetlicy uczestniczyło kilkanaścioro dzieci. Każde spotkanie wypełnione było różnego rodzaju zabawam, chętnie podejmowanymi przez uczestników. Można było zagrać w grę planszową, sprawdzić swoją pamięć podczas gry w memory oraz wiedzę o świecie w czasie 5 sekund! Wszyscy jednak doskonale wiedzą, że siedzenie przy stoliku raczej nie kojarzy się z wakacjami, dlatego też większość zajęć (o ile nie były to zajęcia plastyczne) odbywała się w kole, czasem w zoo, a nawet w… samolocie! Tak, w te wszystkie niezwykłe miejsca przenosiliśmy się za sprawą naszej nieograniczonej wyobraźni. Byliśmy tancerzami, plastykami, zwierzętami, warzywami, bajkowymi postaciami, a przede wszystkim – sportowcami. Największą bowiem popularnością cieszyły się wszelkiego rodzaju zabawy i zawody sportowe oraz spacery po okolicy. Tory przeszkód pojawiały się na większości zajęć, choć każdorazowo kto inny był ich konstruktorem, więc trudności do pokonania często się zmieniały. Dużą frajdą było wyjście do spytkowickiego zamku, gdzie urządziliśmy plener malarski. Na świetlicy można też było potańczyć, słynną „Chocolate” czy „Swing w uliczce”. Nie, nie, nie były to zajęcia atrakcyjne tylko dla dziewcząt ? Zajęcia plastyczne natomiast były doskonałą okazją, by zaprezentować innym swój talent i pochwalić się pomysłowością. Niektórzy mieli też okazję uszyć – po raz pierwszy w życiu – swoją własną maskotkę! Na zakończenie zajęć uczestniczyliśmy w podchodach, a że zadania były bardzo zabawne, dobry humor towarzyszył nam przez całą trasę. I oby nie opuszczał nas przez cały rok szkolny, aż do następnych wakacji!

Justyna Bielawakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice  


Świetlica w Bachowicach i Miejscu.
Wakacje w tychże świetlicach rozpoczęły się od warsztatów kulinarnych, w których dzieci tworzyły smakowite, owocowe szaszłyki. Nie odbyło się bez rozmów na temat bezpiecznych wakacji. Każdego dnia w czasie zajęć graliśmy w ulubione gry planszowe, organizowaliśmy zawody, dzieci brały udział w pokazie mody oraz chętnie uczestniczyły w zajęciach z chustą animacyjną. Oprócz gier i zabaw ruchowych zadbaliśmy o naszą sprawność manualną, tworząc różne prace plastyczne. Malowaliśmy farbami, lepiliśmy z masy solnej, malowaliśmy kredą na podwórku. Największą radość dzieciom sprawiły doświadczenia. Eksperymentowaliśmy między innymi z pieprzem, z woda, z mydłem. Dzieci mogły przeprowadzić wszystkie czynności samodzielnie, obserwując zachodzące reakcje. Z chęcią rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy, quizy. Dzieci miały również czas na swoje indywidualne, ulubione zabawy. Wakacje minęły szybko, ale w bardzo miłym towarzystwie, patrząc na uśmiechy dzieci, można stwierdzić, że był to udany czas.

Joanna Maślanawakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice  


Świetlica w Ryczowie.
W okresie wakacyjnym na zajęciach świetlicowych uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania i aktywnie spędzać wolny czas. Cykl zajęć rozpoczął się od rozmowy na temat umiejętnego wykorzystywania surowców wtórnych. Z przyniesionych starych gazet wykonaliśmy „Papierowe dinozaury”. W pracy tej wykorzystaliśmy masę papierową, która została pomalowana odpowiednimi barwami. Dzięki temu modele prehistorycznych gadów, które tworzyliśmy, wyglądały bardzo okazale. W trakcie zajęć wykorzystywaliśmy również masę porcelanową do ozdabiania słoiczków | z których powstały „ pojemniczki na różności”.
Kolejny cykl zajęć to warsztaty kulinarne. Uczestnicy robili kolorowe kanapki wykorzystując przyniesionych warzyw. Dowiedzieli się przy okazji jak należy zachowywać się przy stole i jak przygotować proste posiłki.
Bawiliśmy się również w „Małe laboratorium” – podczas tych zajęć poznaliśmy bliżej właściwości wody z którą przecież mamy do czynienia na co dzień oraz jakie doświadczenia można przeprowadzić z powietrzem.
„Papierowe cuda” to zajęcia podczas których nauczyliśmy się robić ciekawe ozdoby, a nawet zabawki z papieru, tworzyliśmy ponadto ozdoby przestrzenne.
Podczas zajęć „Majsterkowania” wykonaliśmy brokatowe bransoletki, rakietki do tenisa. Zbudowaliśmy również namiot i wykonaliśmy kolorowy dywanik z wykorzystaniem krosna. Pod koniec wakacyjnych zajęć uczestnicy z puszek postanowili zrobić „ piórniki na kredki” które z pewnością przydadzą się również na przybory szkolne.

Andrzej Gruszczyńskiwakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice  


Świetlica w Półwsi.
Podczas zajęć wakacyjnych w świetlicy mogliśmy bawić się na zajęciach z cyklu: „Majsterkowanie”, „Mały naukowiec”, „Papierowe cuda”, „Warsztaty kulinarne”, „Zabawy w terenie”, „Zajęcia teatralne”.
Uczestnicy przeprowadzali różne doświadczenia, uczyli się własnoręcznie wykonywać różne motywy na tkaninach. Spotkania były również okazją do nauki jak udzielać pierwszej pomocy, przypomnieli sobie numery alarmowe i poznali różne techniki zakładania opatrunków. Wykorzystali surowiec wtórny, czyli starą gazetę do ponownego wykonania z niej arkusza papieru. Papier okazał się być również doskonałym materiałem do robienia różnych zwierząt i zabawek.
„ Mały naukowiec” to zajęcia na których powstała lampa - lawa mogąca być ciekawą ozdobą. Masą solną wykorzystaliśmy do zrobienia zwierząt i różnych ozdób. Stworzyliśmy również grę planszową do której ustaliliśmy własne zasady i układaliśmy ciekawe pytania przyrodnicze.
Zajęcia kulinarne zainspirowały nas do rozmów o zdrowym odżywianiu oraz przygotowania pysznego soku. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się również jak można łączyć smak poszczególnych owoców.
Zabawy w terenie zachęcały nas do aktywnego wypoczynku podczas którego zapoznaliśmy się z działaniem kompasu, wyznaczaniem kierunków świata i poruszaniem się w terenie, wykorzystując do tego również metr. Uwieńczeniem tego cyklu były zawody w poszukiwaczy skarbów.
Dzięki zajęciom teatralnym uczestnicy dowiedzieli się czym jest pantomima, marionetka, kukiełka, scena czy rekwizyt. Bawiliśmy się w teatr cieni, przedstawiając wiersz pt.„Sowa” Jana Brzechwy.
Posługiwanie się igłą czy nitką do rzeczy łatwych nie należy, jednak każdy mógł sprawdzić tą umiejętność podczas zszywania okładki na ulubioną książkę .
Uczestnicy zajęć mieli okazję w ciekawy sposób spędzić wolny czas i nauczyć się wielu nowych rzeczy, które z pewnością wykorzystają w przyszłości.

Andrzej Gruszczyńskiwakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice  


Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt