Wspomnienia z wakacji

Edukacja na wesoło

Chemia prosto z kuchni. Podczas warsztatów dzieci eksperymentowały używając różnych produktów, które są dostępne w kuchni, mi. in. mąka ziemniaczana, mleko, ocet, ziemniaki dobierały odpowiednie składniki i obserwowały zachodzące reakcje. Ponadto wykonywały uczestniczyły w zajęciach robotyki. Z klocków lego układały kontener na śmieci, który po podpięciu do komputera przyjmował wirtualne odpady. Na zakończenie zajęć uczestnicy wykonywali płyn, z którego powstawały ogromne bańki. Warsztaty inspirowały do samodzielnej i twórczej pracy, a jednocześnie były świetną zabawą.

Dzień gier i zabaw. W tym dniu dzieci miały okazję sprawdzić się w różnych konkurencjach zarówno sprawnościowych jak i wiedzy. Po zakończonych zabawach dzieci otrzymały pamiątkowe kubki i breloczki.

Warsztat konstruktorów. Kolejny etap zajęć edukacyjnych i z robotyki, których tematem przewodnim było skonstruowanie rakiety. Zajęcia rozpoczęły się od układania klocków lego, które następnie zostały podłączone do komputerów i zaczęły się kręcić, a nawet wydawać dźwięki. Następnie przeszliśmy do wykonywania rakiety, według wskazówek instruktora. Gdy już były gotowe wyszliśmy na podwórko, aby sprawdzić czy wystrzelą w powietrze. Można powiedzieć, że ich siłą napędową były butelki napełnione wodą oraz napompowane powietrzem, które powodowały, iż wszystkie rakiety leciały w powietrze. Wszyscy byli zachwyceni efektami.

wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice  


Podróżuj z plecakiem

Wyjazd do kina na film pt. "Gru, Dru i Minionki". Tym razem całe kino było dla nas, usiedliśmy wygodnie w fotelach z pełnymi pojemnikami popcornu, zgasły światła i rozpoczął się film. Był on bardzo ciekawy, pełen humorystycznych scenek. Opowiadał o małżeństwie, które wychowywało trójkę sierot. Ich rodzina wyruszyła w podróż podczas której spotykały ich ciekawe przygody. Całość filmu ubarwiona była śpiewem i tańcem Minionów, które przez wszystkich są uwielbiane. Po seansie, w drodze powrotnej zrobiliśmy sobie przystanek na lody, były przepyszne.

Wyjazd do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Kolejnym wyjazdem wakacyjnym, który zorganizowaliśmy dla dzieci to "żywa" lekcja fizyki w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy i pod kierunkiem przewodników udali się w teren gdzie znajdowały się przeróżne eksponaty edukacyjne dot. ruchu, równowagi, przyspieszenia, rezonansu, doznań słuchowych i ruchowych. Najwięcej emocji dostarczyła zabawa na ruchomej platformie pokazująca działanie siły bezwładności. Ciekawostką było również nadać i odesłać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m. Samodzielnie też mogli wywołać wir wodny. Wśród eksponatów, które zobaczyliśmy to również zegar słoneczny, kompas, pryzmat, siatka dyfrakcyjna, dzwony, rury głosowe, kołyska Newtona i wiele innych. Podczas zwiedzania ogrodu dzieci brały udział w warsztatach pt. "Zabawy z ciśnieniem". Na zajęciach dowiedzieliśmy się interesujących informacji temat ciśnienia statycznego. Przekonaliśmy się, jaka siła drzemie w powietrzu i jak wytrzymałe mogą być plastikowe butelki. Zwiedzanie zakończyliśmy przy budce z lodami, które w ten słoneczny dzień był dla nas zbawienne.

Wyjazd do Woźnik na warsztaty wikliniarskie. Tym razem pojechaliśmy do leżącej nieopodal miejscowości. Na miejscu mogliśmy zobaczyć plantację wikliny, prześledzić proces jej obróbki i poznać, na czym polega trudna sztuka wyplatania, a także, podczas warsztatów spróbować samemu tworzyć wiklinowe cudeńka. Pobyt rozpoczęliśmy od poznania krótkiej historii wikliniarstwa, mieliśmy okazję zobaczyć stare oraz te nowsze maszyny do obróbki wikliny. Następnie przystąpiliśmy do samodzielnej pracy, podczas której, według wskazówek właściciela robiliśmy wiklinowy wóz. Pracy było, co nie miara, ale efekty były rewelacyjne. Po warsztatach zjedliśmy kiełbaski z grilla, popijając ciepłą herbatką zaproponowaną przez właścicieli. Na zakończenie wizyty w ogrodzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z wszystkimi gadżetami, na pewno będą ciekawą pamiątką wakacyjną.

wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice  


Artystyczne lato

Warsztaty plastyczne: papierowa wiklina. Podczas zajęć wykonywaliśmy cudowne serduszka z bibuły oraz drutu, a następnie dekorowaliśmy je różyczkami z kolorowej krepiny. Efekty naszej pracy można zobaczyć w fotogalerii.

Warsztaty artystyczne: kraina imion. W czasie tych zajęć dzieci posługiwały się materiałami krawieckimi, tj. szpileczki, igła, nici, a także maszyna do szycia. Najpierw z przygotowanych papierowych form wycinały swoje inicjały na wybranym materiale, które następnie zostały zszyte i wypełnione. Gdy litery zostały zszyte maszynowo, dzieci wypychały je odpowiednim wypełnieniem. Gotowe zabierały, aby udekorować swoje pokoje.

Spektakl teatralny "O Rybaku i złotej Rybce". Bajka, którą w dowcipny sposób przedstawili nam aktorzy ze Studia Japa, przypomniała nam o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca. Również o tym, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Wprawdzie czasami łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić...wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice  


Plenerowe rytmy: "Dookoła świata", "Rymy cymy"

Cykl plenerowych imprez, które odbyły się w Bachowicach, Miejscu, Półwsi, Ryczowie oraz Spytkowicach. Podczas tych spotkań dzieci wykonywały kukiełki, pacynki oraz instrumenty muzyczne, które wykorzystywały w czasie dalszej zabawy. Wspólnie bawiły się tańcząc i śpiewając z animatorami. Wszystkim tym spotkaniom towarzyszyła słoneczna pogoda. Przy wesołej muzyce poznawaliśmy tańce z różnych stron świata. Nie brakowało również zabawy z chustą animacyjną. Na ostatnim spotkaniu z tego cyklu dodatkowo dzieci mogły skorzystać z darmowego placu zabaw.

wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice   wakacje 2017 swietlice  


Tegoroczne wakacje w Gminnym Ośrodku Kultury były udane. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w proponowanych przez nas zajęciach wakacyjnych.


Fotogaleria z wakacji
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt