Tradycja Wielkanocna

"Tradycja Wielkanocna", to impreza, na której spotykamy się już tradycyjnie w sobotnie popołudnie poprzedzające Niedzielę Palmową. Podczas uroczystości wspominamy bogate dziedzictwo i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Współpraca z lokalnymi Kołami Gospodyń Wiejskich oraz Związkiem Emerytów i Rencistów pozwala nam na to, gdyż to właśnie Panie zrzeszone w stowarzyszeniu "Jesteśmy Razem" biorą na siebie trud przygotowania pięknych stołów.

Aby wspólnie z nami kultywować te zwyczaje zaszczycili nas swoją obecnością mieszkańcy oraz goście, którzy przyjęli nasze zaproszenie, a wśród nich byli: Pan Ryszard Mróz - Radny Powiatu Wadowickiego, Pan Ryszard Papanek - Wójt Gminy Spytkowice (powiat nowotarski) wraz z delegacją, Pan Jerzy Piórowski - Przewodniczący Rady Gminy Spytkowice oraz radni Rady Gminy, Pani Anna Przejczowska - Sekretarz Gminy, Pan Mirosław Rzońca - Kierownik Posterunku Policji w Spytkowicach, Sołtysi wsi, Dyrektorzy Szkół i Kierownicy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, min. Pani Cecylia Lang - Przewodniczącą Stowarzyszenia Akolada z Izdebnika wraz z delegacją.

Wójt Gminy Spytkowice - Pan Mariusz Krystian, oraz goście w swoich wystąpieniach dziękowali za podtrzymywanie regionalnych tradycji, gratulowali efektów pracy, które mogliśmy oglądać w czasie tej uroczystości, ponadto złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

Kolejnym punktem programu był koncert w wykonaniu Chóru Klarnetowego Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach prowadzonego przez Bartłomieja Kozinę oraz Scholi Coram Deo et hominibus ze Skoczowa prowadzonej przez Katarzynę Kozinę. W programie znalazły się utwory Camila Saint-Saensa, Jacoba Haana, Georga Gershwina, Gyorgy Bardos'a, Beli Kovacs'a.

Po muzycznej uczcie przyszedł czas na degustację. Różnorodność potraw i ciast była bardzo duża, a więc na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Panie z roku na rok zaskakują nas swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Prezentowane potrawy zarówno wyglądają, jak i smakują wyśmienicie.

Na tegorocznym spotkaniu byli z nami również Kierownik WZT w Spytkowicach - Pan Michał Latko oraz podopieczni tego warsztatu, którzy przywieźli ze sobą piękne ozdoby wykonane własnoręcznie i prezentowali je na kiermaszu.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej uroczystości i życzymy Wesołych Świąt!Tradycja 2018  Tradycja 2018  Tradycja 2018  Tradycja 2018  Tradycja 2018  Tradycja 2018  Tradycja 2018  Tradycja 2018  Tradycja 2018  Tradycja 2018  Tradycja 2018  Tradycja 2018  


Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt