"Kulturalne Pasje"

W dniach 20 i 21 czerwca 2018 r. odbyły się V Prezentacje Artystyczne uczestników zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodek Kultury w Spytkowicach. Istotą tego wydarzenia są prezentacje umiejętności, które dzieci nabywały w ciągu roku. W GOK-u dajemy im możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Przez te dwa dni na scenie mogliśmy podziwiać efekty tej pracy.

Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia z języka angielskiego, które prowadzi Pani Marzena Chrapkiewicz. Dzieci zaśpiewały nam piosenki "Hello" oraz "Bus song".
Następnie na scenie zawitały dzieci z grupy teatralnej wraz z instruktorem, Panem Aleksandrem Szklarskim, przedstawiając inscenizacje wiersza pt. "Staś Pytalski" Jana Brzechwy. Dzieci zmierzyły się z tremą i na scenie wypadły jak profesjonaliści.
Słuchaliśmy prezentacji muzycznych w wykonaniu uczniów Pana Daniela Nicieji, który akompaniował im podczas występów. Jedni prezentowali swoje pierwsze kroki na drodze muzycznych dokonań, inni pokazali, iż lata nauki w GOK-u, którym towarzyszy upór i starania dają doskonałe rezultaty.
Jako ostatni 20 czerwca, swoje talenty zaprezentowali wokaliści, którzy ćwiczyli przez cały rok z Panią Angeliką Orzeszek, słuchając jej cennych rad. Musimy wspomnieć, iż w bieżącym sezonie brali oni udział w wielu konkursach, zajmując wysokie miejsca na podium. Gratulujemy tych sukcesów zarówno artystom jak i instruktorce


Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  


Kolejny dzień przyniósł równie dużo emocji. Przybyłych gości przywitała grupa baletowa wcielając się w zielone stworki i prezentując układ taneczny "Tajemniczy przybysze". Niepowtarzalne widowisko zapewniły nam także dziewczynki w układzie "Gwiezdny walc" i "Nasza Planeta". Te urocze prezentacje to efekty pracy z Panią Anną Biodrowicz.

Następnie na scenie zaprezentowały się grupy: "Teens", "Zakręceni", "Błyskawice" i "Serduszka" prezentując nabyte w trakcie zajęć tanecznych umiejętności przekazane przez Panią Ewelinę Rogalę. Wszystkie grupy były urocze i z wielkim wdziękiem poruszały się na scenie w przygotowanych układach.
Jako ostatnie tego dnia wystąpiły grupy których instruktorem i choreografem była Pani Anna Gońka. Pierwszy układ należał do "Kotków", który zapewnił im doskonałą zabawę, co mogliśmy zaobserwować. Najbardziej zaawansowana grupa "Shock Dance" przedstawiła nam aż trzy układy wykonane z nieprawdopodobną perfekcją, wzbudzając zachwyt całej publiczności. Na sam koniec swoje umiejętności pokazała nam grupa "Tip Top", która w tym roku również pokazała jak duże postępy wykonała w swojej pracy.

Mamy nadzieję, że tegoroczne prezentacje artystyczne były wydarzeniem wyjątkowym zarówno dla dzieci jak i rodziców. Zainspirowały do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego oraz zachęciły jeszcze większe grono dzieci i młodzież do zainteresowania kulturą. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy od października na kolejne zajęcia.



Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  Kulturalne Pasje  


Fotogaleria
Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt