Spotkanie z ojcem Leonem Knabitem

Kolejny "Kulturalny Piątek" był okazją do spotkania z Ojcem Leonem Knabitem. Człowiek o niezwykłej mądrości, otwartości, z poczuciem humoru, posiadający umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby ludzkie i traktowania każdego w indywidualny sposób. Ojciec Leon to tyniecka ikona, autor wielu książek, w których zawarł refleksje nad ludzkim życiem i benedyktyńskim sposobem postrzegania świata. To postać medialna, twarz wielu programów telewizyjnych oraz autor bloga, nagrodzonego w 2011 roku - tytułem Bloga Roku.

Podczas spotkania ojciec Leon dzielił się ze słuchaczami swoimi życiowymi mądrościami, przekonując, że receptą na długie i szczęśliwe życie jest modlitwa, praca i pogoda ducha. Często w swoich wypowiedziach powracał do przeszłości, opowiadając o tym jak wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Niejednokrotnie potwierdzał słuszność swoich decyzji, a szczególnie tej, że dopiero wstąpienie do zakonu okazało się jego prawdziwym powołaniem. Często swoje wypowiedzi przeplatał anegdotami, na które zgromadzona publiczność reagowała gromkim śmiechem.

Na koniec spotkania pobłogosławił zebranych, a podczas składnia autografów, poświęcił każdemu chwilę na indywidualną rozmowę.ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  ojciec-knabit  


Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt