Muzyka fortepianowa rozbrzmiała w Muzeum Regionalnym

Dzięki współpracy Wójta Gminy Mariusza Krystiana ze Stowarzyszeniem Artystycznym Piano Classic z Krakowa, w Muzeum Regionalnym w Bachowicach zorganizowano koncert fortepianowy w wykonaniu p. Joanny Trzeciak. Artystka urodziła się w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku lat siedmiu. W Liceum Muzycznym była najmłodszą i ostatnią uczennicą prof. Zbigniewa Drzewieckiego. Studia kontynuowała w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Jana Ekiera. Podczas studiów była stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina. W latach 1977-78 otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki na studia w Konserwatorium Moskiewskim w klasie prof. Lwa Wlasenko. W 2010 została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W trakcie koncertu Artystka zaprezentowała m.in. Polonez c-moll op. 40 nr 2 i cztery Mazurki op. 68 C- dur a-moll F-dur f-moll Fryderyka Chopina oraz Sonatę c-moll op. 13 “Patetyczna” Ludwiga van Beethovena. Publiczność zgromadzona w Muzeum z uwagą przysłuchiwała się wykonywanej z pasją muzyce, nagradzając każdą prezentację gromkimi brawami, a na zakończenie owacją na stojąco. Wśród zaprezentowanych utworów wielkich mistrzów muzyki fortepianowej, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Koncert fortepianowy zorganizowano w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa. Festiwal ten to pierwsze wydarzenie kulturalne w Krakowie, w całości poświęcone muzyce fortepianowej. Istotą Festiwalu jest zaprezentowanie mistrzów fortepianu, obok których występują młodzi, stojący u progu wielkich karier laureaci największych Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych: Chopinowskiego w Warszawie, Van Cliburna w Fort Worth, Czajkowskiego w Moskwie. Festiwal zachęca elitę światowej pianistyki, do przyjazdu i występów w Krakowie.Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  Koncert fortepianowy  


Gminny OĹ›rodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt