IX Przegląd Kolęd i Pastorałek w Gminie Spytkowice

10 stycznia 2020r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Spytkowicach odbył się IX Przegląd Kolęd i Pastorałek. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego kultywujemy piękną polską tradycję śpiewania kolęd. Do artystycznej rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na solistów, duety i zespoły. Prezentacje miały bardzo bogaty repertuar, prezentowano nie tylko najpopularniejsze, tradycyjne kolędy, ale także pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej.
Wykonawcy wyróżniali się nie tylko pięknym wykonaniem, ale i aranżacją utworów, grą na instrumentach, wizerunkiem scenicznym.
Uczestników oceniało Jury w składzie: Monika Kowalska, Mateusz Krystian i Damian Brania. W tegorocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek nagrodzeni zostali:


V grupa wiekowa (osoby niepełnosprawne)
I miejsce Sławomir Gliwa – WTZ Spytkowice
II miejsce zespół "Anioły z Górek" – WTZ Spytkowice
III miejsce Magdalena Bagier – WTZ Spytkowice

I grupa wiekowa (przedszkola, klasy O)
soliści:
I miejsce Maks Charnas – GOK Spytkowice
II miejsce Milena Skrzyńska – GOK Tomice
III miejsce Jakub Kulawik – SP Nr 2 Spytkowice
zespoły i duety:
I miejsce „Sówki” - ZSP Witanowice
               Duet Emilia Kosobucka i Alicja Kulawik – SP Nr 2 Spytkowice
II miejsce „Motylki” - SP Nr 2 Spytkowice
III miejsce Duet Oskar Giza i Natalia Cieciak – SP Nr 2 Spytkowice

II grupa wiekowa (klasy I-III)
soliści:
I miejsce Amelia Berniak - GOK Spytkowice
II miejsce Maria Wnęk - GOK Spytkowice
                Emilia Suska - SP Nr 2 Spytkowice
III miejsce Nadia Świergosz - GOK Spytkowice
                Julia Grochal - ZSP Tomice
Wyróżnienie: Franciszek Machowski – Bachowice, Lena Gawęda - GOK Spytkowice,
                Antoni Manicki – Spytkowice,
zespoły i duety:
I miejsce „Wesołe Nutki” - ZSP Bachowice
                „Grupa Kolędowa” z SP nr 2 w Spytkowicach
II miejsce „Wesoła nowina” - SP Miejsce
III miejsce „Tomiczanie” - GOK Tomice

III grupa wiekowa (klasy IV-VI)
I miejsce Maja Charnas - GOK Spytkowice
II miejsce Maria Kozioł - GOK Spytkowice
III miejsce Zuzanna Bałys - ZSP Witanowice
                Anna Wójtowicz – Bachowice
                Julia Błachut - ZSP Łączany
Wyróżnienie: Natalia Srokosz – ZSP Łączany, Daria Hołota – GOK Spytkowice

IV grupa wiekowa (kalsy VII-VIII)
I miejsce „Karmelki” - ZSP Witanowice
II miejsce Gabriela Wawro - GOK Spytkowice
III miejsce Karolina Piórkowska – GOK Spytkowice

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

Fot. Jacek Pasternak

przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  przeglad-koled-2020  


Gminny OĹ›rodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt