Dziecięcy Wójt Gminy Spytkowice 2020

Za nami VIII edycja konkursu o tytuł Dziecięcego Wójta Gminy Spytkowice. Jego głównym celem było promowanie wiedzy na temat gminy ze szczególnym uwzględnieniem jej historii, tradycji, walorów przyrodniczych i kulturowych.

Z uwagi na panującą sytuację związaną z koronawirusem, w tym roku forma konkursu została nieco zmieniona. W zmaganiach konkursowych mogły brać udział dzieci i młodzież z terenu Gminy Spytkowice w następujących kategoriach:

- Kategoria: plastyka dla grupy wiekowej: klasy I-III
- Kategoria: literatura dla grupy wiekowej: klasy IV-VI
- Kategoria: prezentacja multimedialna dla grupy wiekowej: klasy VII-VIII

Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 osób (plastyka - 14, literatura - 11, prezentacja multimedialna - 3). Uczestnicy wykonując swoje prace musieli wykazać się pomysłowością, oryginalnością oraz samodzielnością, zwracając szczególną uwagę na zgodność pracy z tematem.

Laureatów zaprosiliśmy 1 czerwca do Urzędu Gminy, gdzie z rąk wójta, Pana Mariusza Krystiana, otrzymali nominacje na swoje stanowiska: Anna Brożek (I grupa wiekowa) nominowana została Dziecięcym Wójtem Gminy Spytkowice, Maja Charnas (II grupa wiekowa) otrzymała nominację na Dziecięcego Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice, natomiast Tomasz Konik (III grupa wiekowa) nominowany był Dziecięcym Sekretarzem Gminy Spytkowice.

Goście honorowi znakomicie sobie poradzili i bardzo sumiennie sprawowali swoje obowiązki na powierzonych im stanowiskach. Najpierw spotkali się z wójtem w jego gabinecie, przyjęli gratulacje oraz nagrody, później odwiedzili wszystkie biura i rozmawiali z pracownikami, a następnie podpisali ważne dokumenty, które zgodnie z tradycją, zaraz po wakacjach trafią do szkół.

Dziecięcej Władzy składamy serdeczne gratulacje, wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie dziękujemy i zapraszamy do walki o te zaszczytne tytuły w przyszłym roku.Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  Dzieciecy-wojt-2020  


Gminny OĹ›rodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt