„Koncert zespołu Hetmańscy Sarmaci”

13 września w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Spytkowicach odbył się koncert zespołu „Hetmańscy Sarmaci”, ostatnie już wydarzenie w ramach projektu grantowego pod nazwą "Zorganizowanie spotkań dla lokalnej społeczności stanowiących atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu oraz promujących obszar Doliny Karpia" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zespół „Hetmańscy Sarmaci” z Zamościa był znakomitą propozycją dla osób zainteresowanych kulturą , w tym szczególnie kulturą muzyczną, dawnej Polski. Artyści przebrani w szlacheckie kontusze wykonali pełne humoru pieśni sarmackie, piosenki staropolskie i biesiadne w nowoczesnych aranżacjach, okraszane historycznymi anegdotami. Inspirowane historią podejście do występu i osobista pasja muzyków, wzbudziła ogromne zainteresowanie widzów, porywając ich do wspólnego śpiewania. Publiczność doskonale się bawiła, a historia sarmackiej Rzeczypospolitej stała się nieco bliższa ich sercom.
Promocja muzyki regionalnej w dużym stopniu przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności terenów wiejskich i rozwoju regionu. Teksty ludowych, regionalnych pieśni i piosenek, które zachowały się z dawnych czasów mają dużą wartość nie tylko sentymentalną, ale przede wszystkim tradycyjną.koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  koncert-hetmanscy  


Gminny OĹ›rodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt