Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Śladami Świętego Jana Pawła II w 100. rocznicę Jego urodzin"

Dzieci i młodzież z terenu naszej Gminy stosując się do polecenia służbowego Dziecięcego Sekretarza Gminy Spytkowice z dnia 1 czerwca 2020r. wykonały piękne plakaty upamiętniające osobę papieża Jana Pawła II w związku z 100. rocznicą Jego urodzin. Celem tej inicjatywy było pogłębianie znajomości nauczania Świętego Jana Pawła II, przesłania Jego pontyfikatu oraz odwołanie się do nieprzemijających wartości oraz idei tkwiących w życiu i działalności tego wyjątkowego człowieka.

Jury podczas oceny prac kierowało się następującymi kryteriami: oryginalność przedstawienia tematu, pomysłowość, staranność, samodzielność, estetyka oraz jakość wykonania pracy, zastosowanie ciekawych technik plastycznych. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, gdyż wszystkie prace, które trafiły do finałowego etapu były bardzo twórcze i oryginalne. Ostatecznie jury nagrodziła następujące szkoły:

I grupa wiekowa (kl. I - III) Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bachowicach
II grupa wiekowa (kl. IV - VI) Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ryczowie
III grupa wiekowa (kl. VII - VIII) Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bachowicach

Wręczenie nagród oraz prezentacja wszystkich wykonanych prac nastąpi podczas uroczystej Gali organizowanej z okazji obchodów 100 - lecia urodzin Świętego Jana Pawła II, która odbędzie się 16 października (tj. piątek) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Spytkowicach.

Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach 2011 © switchprojekt